Winix AW-600

Typ zvlhčovače
diskové
Časovač

• , zakoupeno v Vzdušín.cz

Výkonný zvlhčovač. Bylo by dobré přidat funkci dálkového ovládání. Myslím si, že produkt je docela hlučný na 2. rychlost ventilátoru. Má 3 rychlosti a většinou mě běží na dvojku. Nebo čidlo pohybu, i externí. Pak by, při zjištění člověka v blízkosti, mohlo snížit otáčky.

• , zakoupeno v ProAlergiky.CZ

• Zvlhčuje tak jak má. Systém, který zvýší vlhkost až za delší dobu, tak jak mi bylo jasně řečeno v obchodě pro alergiky. A určitě nezvedne vlhkost o 20-30% jak by uměl ultrazvukový systém- opět dopředu vysvětleno v "proalergiky". Takže z naší strany stran zvlhčování perfektní. Navíc po delším provozu utáhne celý (65m2, panelákový) byt na 40%, tzn.o 10% víc než jsme tam mělia to často i větráme.
    • Design pěkný.
    • Pračku nedokážu posoudit, já pocitově, jak někteří psali, nic necítím.
    • Je opravdu veliký, ale rozměry odpovídají. Nádrž taky velká, ale dovedla bych si představit za tu cenu šikovnější doplňování (snazší přenos a manipulace s nádrží).
    • Noční režim podle mě hlučný je, ale dá se u toho spát...Je to jak mrazák nebo lednička, ale nemění se intenzita hluku, takže lepší. Ostatní režimy hlučné, ale těžko říct, jak u jiných zvlhčovačů.V obýváku bych to v mé přítomnosti nechtěla mít.

Doporučuji, ale vzhledem k ceně dobré i promyslet jiné možnosti. My dostali, co chtěli... Ozkoušeno v zimě v nejsušším období cca měsíc.

Druh
Indikátor znečištění
Typ zvlhčovače
diskové
Časovač

Multifunkční zařízení 3v1 – zvlhčovač, pračka vzduchu, ionizátor s plně automatickým režimem zvlhčuje vzduch a zároveň odstraňuje alergeny a další znečišťující látky. Suchý vzduch je nasáván přes kombinovaný uhlíkový a HEPA filtr s účinností 99,97 %. Přefiltrovaný vzduch proudí přes rotující disky s antibakteriální úpravou Cleancel®, které jej pomocí vodní lázně přirozeně zvlhčují. Celý čistící proces doplňuje technologie PlasmaWave®. Pračka vzduchu WINIX AW600 je vynikajícím pomocníkem zejména v období chřipkové sezóny.

Kombinovaný filtrační systém odstraňuje ze vzduchu prach, pyl, zvířecí alergeny, cigaretový kouř, bakterie a viry, spory plísní, organické chemické látky a pachy z domácnosti. PlasmaWave® vytváří kladné a záporné ionty, díky nimž se nečistoty ve vzduchu rozkládají na molekulární úrovni a navíc dochází k jeho svěžímu nabití, jako je tomu v přírodě.

• pračka vzduchu 3v1 - současně zvlhčuje, čistí a ionizuje vzduch
  • zvlhčování doporučeno pro místnosti do 55 m2
  • maximální zvlhčovací výkon až 500 ml/h, přirozený odpar
  • 3 stupně čištění s účinností 99,97 % (kombinovaný uhlíkový a HEPA H13 filtr, Cleancel®, PlasmaWave®)
  • automatický, kontinuální a noční režim
  • automatické udržování vlhkosti 40-60 %, integrovaný hygrostat
  • PlasmaWave® – generátor kladných a záporných iontů
  • automatické vypnutí při nízké hladině vody v nádržce
  • nastavitelný časovač 2 h/ 4 h/ 8 h
  • 3 rychlosti ventilátoru
  • Cleancel® antibakteriálně chrání disky i nádržku s vodou
  • přehledný dotykový panel s LED indikací
  • velmi tichý chod a nízká spotřeba energie, noční režim se zhasnutou signalizací
  • 3 rychlosti, 3 provozní režimy (automatický/ kontinuální/ noční)
  • příkon: 5 - 16 W
  • hlučnost: 26-44 dB
  • Nádrž: 5 l/7 l
  • vyrobeno: Jižní Korea

FILTRAČNÍ SYSTÉM

1 - Omyvatelný předfiltr zachycuje větší částice prachu, vlasy, srst a podobně. Hrubé nečisty se tedy nedostanou až k HEPA filtru čímž se prodlužuje jeho životnost. Zachycené hrubé nečistoty stačí tedy z předfiltru omýt.

2 - Kombinovaný HEPA a uhlíkový filtr s 99,97 % účinností odstraňuje všechny částice o velikosti až 0,3 mikronu, mezi něž patří částečky kouře, bakterie, viry, pyly, ale také zvířecí alergeny a spory plísní. Uhlíkový filtr odstraní ze vzduchu zápach a různé nebezpečné plyny. Tento filtr tedy nezachycuje prach, ale plyny a výpary, jako například formaldehyd apod.

3 - Cleancel™je unikátní patentovaná úprava zabraňující bakteriální kontaminaci odpařovacích disků.

4 - PlasmaWave™ - Vytváří kladné a záporné ionty, které se spojují s přírodními vodními parami a tím se přeměňují na
hydroxyly. Hydroxyly ihned neutralizují viry, bakterie, chemické výpary, pachy a plyny obsažené ve vzduchu tím, že rozloží jejich molekulární strukturu na vodní páru a jiné neškodné látky běžně přítomné ve vzduchu. Navíc vytváří ionty, které dávají vzduchu náboj a vzduch je tak nejen čistý a zdravý, ale také příjemně svěží jako v přírodě.

VHODNÉ PRO TOPNOU A CHŘIPKOVOU SEZÓNU

Zvlhčování vzduchu je v topné sezóně velmi důležité, jelikož docházi k vysoušení sliznic dýchacích cest, které jsou pak náchalné k různým typům onemocnění - chřipka, kašel, záněty průdušek. Multifunkční zařízení 3v1 Winix AW600 nabízí nejen zvlhčení vzduchu v místnosti velikosti až 55 m2, ale také pročištění od virů a bakterií, které jsou přenašeči těchto onemocnění.

• , zakoupeno v Vzdušín.cz

• , zakoupeno v ProAlergiky.CZ

• Design pěkný.
    • Pračku nedokážu posoudit, já pocitově, jak někteří psali, nic necítím.

• pračka vzduchu – zvlhčuje a čistí vzduch současně
    • velká nádobka na vodu (7 litrů)
    • maximální zvlhčovací výkon až 500 ml/h
    • digitální hygrostat (bohužel nikoliv v procentech ale jen se sedmistupňovou indikací)
    • 3 provozní režimy (automatický, kontinuální a noční režim)
    • 3 rychlosti a extra tlačítko na vypnutí Plazmawave
    • certifikace CE, RoHS, Energy Star, certifikace ECARF, B.A.F. – pro alergiky, certifikovaný výkon čištění CADR od AHAM
    • nízká spotřeba (pouze 16 W)
    • nastavitelný časovač 2h/ 4h/ 8h
    • indikace nízké hladiny vody
    • noční režim je extrémně tichý, světelná signalizace pohasne a vypne se Plazmawave (který by jinak kvůli mírnému cvrčení v noci rušil)
    • dětská pojistka
    • nádherný design a kvalita zpracování přístroje
    • chybí mi za tu cenu dálkové ovládání jako u čističek stejného výrobce, který mám také doma (těm ale stejně chybí na ovladači vypnutí Plazmawave, což bych využil nejvíce)
    • hodili by se volitelně namotovatelná kolečka na přenášení v balení
    • chybí mi digitální hygrostat s procentní indikací (zde pouze sedm stupňů součásné vlhkosti)

Celkově je to parádní pračka vzduchu – zvlhčuje a čistí vzduch současně se skvělým zpracováním a designem. K dokonalosti chybí asi jen dálkový ovladač a volitelně namontovatelná kolečka v balení pro převážení případně i digitální hygrostat v procentech, zde jen sedm stupňů současné vlhkosti v místnosti.

• má i ionizaci a slušný výkon

OK