Clean Air Optima CA-602

Doporučená plocha místnosti
35 m2

• Vypouští vzduchovou mlhu, jak má
    • Po přidání originálních olejů pro aromaterapii byly vůně chvíli cítit
    • Zjistil jsem, že ultrazvukem rozprašovaná vodní mlha, kterou přístroj používá, je nepříjemná, dýchalo se nám postupně hůře. Jako by byl vzduch zahlcený.
    • Aromaterapie fungovala jenom chvíli.
    • I při důsledném používání pouze originálních olejů Clean Air, jak je požadováno v návodu, stejně došlo k naleptání oleje na povrch plastu uvnitř stroje, ale šlo to umýt
    • Stroj se zvláštně přehrál a pak byl cítit. Možná to bylo příliš zahřátým olejem. Ale už jsem pak stroji nevěřil, že se to nestane znovu.
    • Jonizator nebyl vůbec poznat

Vybral jsem si tento zvlhčovač, protože jsem se hodně těšil hlavně na jonizaror, o jehož účincích jsem si přečetl na blogu na webu Gavri.
    Ale u jonizatoru jsem ani po delší době necítil ve vzduchu nic nového ani jinak. Ani při přímém dýchání páry přímo ze zvlhčovače jsem necítil rozdíl mezi vypnutým a zapnutým jonizatorem.
    Aromaterapie fungovala, ale jen chvíli, a musel jsem dát hodně kapek. Vzhledem k tomu, že podle návodu se smí používat pouze originální oleje Clean Air, které jsou dost drahé, by to vyšlo na dost peněz a zas takový účinek pro vůni vzduchu nebyl.
    Zvlhčovač sám o sobě s mlhovou ultrazvukovou párou způsoboval přesycení vzduchu, dýchalo se pak hůř.

• Velice nízká hlučnost
    • Dlouhá výdrž nádrže
    • Zvlhčí velký prostor

Funguje opravdu tiše, dceru při spánku nijak neruší a nádržka vydrží více než jednu noc. Spokojenost.

• Zvlhčuje dobře, dostatečný výkon na běžnou místnost
    • Příjemný design
    • Vydává zvuk o vyšší frekvenci, který sice nevadí při běžném provozu v místnosti, ale na spaní do ložnice to není
    • Aromaterapie - v návodu u olejů je uvedeno použít 1-3 kapky esence, dáváme alespoň 10, aby byl efekt

Druh
Displej
Dálkové ovládání
Doporučená plocha místnosti
35 m2

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu holandské značky Clean Air Optima CA-602 vytváří čistou a osvěžující studenou mlhu. Keramický filtr odstraňuje vodní kamen. Tento filtr obsahuje nanočástice stříbra, které brání šíření bakterií. Ionizátor produkuje záporné ionty, které vytváří v místnosti pocit čerstvého vzduchu po bouřce.  Zvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-602 lze použít pro aromaterapii.

Vlastnosti zvlhčovače vzduchu Clean Air Optima CA-602

• Zvlhčovací výkon: 300 ml / hod
  • Kapacita vodní nádržky: 3,5 l
  • Orientační velikost místnosti: do 35 m2
  • Technologie zvlhčování: ultrazvukem tvořená mlha, nasměrování proudu zvlhčeného vzduchu: ano
  • Čištění vody v nádržce: Obnovitelný permanentní filtr 2v1: keramický filtr odstraňuje vodní kamen, filtr s nanočásticemi stříbra brání šíření bakterií
  • Ionizátor: ano
  • Aromaterapie: ano,esenciální oleje nejsou součástí balení (lze dokoupit)
  • Hlučnost: max. 25 dB
  • Automatické udržování vlhkosti: ne (lze dokouipt hygrostat do zásuvky Trotec BH30)
  • Příkon: 30 W
  • Hmotnost: 1,7 kg
  • Rozměry: 29,5 x 16,0 x 33,5 cm

Dokumenty

3zákazníci nedoporučují produkt

• Vypouští vzduchovou mlhu, jak má
    • Po přidání originálních olejů pro aromaterapii byly vůně chvíli cítit
    • Aromaterapie fungovala jenom chvíli.
    • Jonizator nebyl vůbec poznat

• uváděná nízká hlasitost
    • ionizátor
    • aromaterapie
    • dostatečně velká nádrž
    • přístroj je neskutečně hlasitý
    • pára se rozptyluje hlavně po zemi
    • přidáním originálního eukalyptového oleje se nic nezměnilo. Jediné aroma, které je z přístroje cítit, je pach moči, ani ne po týdnu používání s převařenou vodou
    • otvor na nalévání vody je malý

Nedoporučuji. Kdybych vzala v úvahu předchozí recenze, ani jsem ho neměla kupovat. Je skutečně hlučný, dokonce hlučnější než přístroj Airbi, který uvádí hlučnost 35db. Skutečně si ho do ložnice nedáte. Už proto, že modré světlo se nedá nijak vypnout. Použila jsem eukalyptový olej, který jsem koupila speciálně pro tenhle výrobek. Ani ne po týdnu se z přístroje line něco, co příliš připomíná starou moč. Silně zvažuji vrácení.

• Velice nízká hlučnost
    • Dlouhá výdrž nádrže
    • Zvlhčí velký prostor

• Zvlhčuje dobře, dostatečný výkon na běžnou místnost
    • Příjemný design

• pěkný design
    • možnost aromaterapie a ionizátoru (ale i když jsem se snažil čichem rozpoznat efekt ionizátoru, téměř jsem nerozpoznal)
    • hlučnost neodpovídá udávané hodnotě "< 25 dB" - je pocitově hlukově nepříjemnější než Hyundai HUM 282 u kterého výrobce uvádí "< 35 dB" = ZKLAMÁNÍ (menší udávaná hlučnost byla hlavním důvodem koupě, vrčení jeho ventilátoru je známkou nekvality zbytečně srážející užitnou hodnotu přístroje...)
    • při plném výkonu a stání na zemi způsobuje zamokření podlahy, protože má slabý ventilátor na to, aby se generované mikrokapky stihly vypařit než dopadnou vlastní vahou na zem (Hyundai HUM 282 s tím neměl problém)
    • vyšší cena

Kvůli zmíněným nevýhodám neodpovídajícím kvalitě, kterou jsem předpokládal jak dle ceny výrobku (2466 Kč) tak udávané nízké hlučnosti, jsem výrobek vrátil ve 14 denní lhůtě. Hyundai HUM 282 který jsme pořídili za 700 Kč nám celkově plní lepší funkci (eliminuje obě důležité nevýhody, pouze působí méně bytelně) a vzhledem k ceně pro nás jasná volba. Tento Clean Air proto nedoporučuji.

• , zakoupeno v Gavri.cz

zvlhčovač funguje bezvadně, Hlavně je tichý a navíc má funkci ionizátoru a to, že si můžete kápnout nějakou éterickou silici do zásobníčku je taky na bonus.

• , zakoupeno v Gavri.cz

Zatím plní co jsme od něj očekáváli, je bez závad

Dobrá cena, funkční

• Výrazná pozitivní změna ovzduší v bytě. Odpadá suchý kašel
    • Nevím o ničem.

Doporučuji všem, kteří mají nějaký průduškový problém.

• Výkonný, tichý
    • Škoda, že neměří vlhkost

Doporučuji všem přes období topné sezóny