Sencor SHF 2001GR

Zvlhčovač vzduchu SHF 2001GR Vhodný pro místnosti do 30 m2 Provozní doba 12 hodin bez nutnosti doplňovat vodu Zvlhčovací výkon 250 ml/hod. Princip...
1 139 Kč
Doporučená nabídka PENTA CZ s.r.o.

Skladem • 1 varianta65 Kč93 % • 7 722 recenzíDalší informace

Dálkové ovládání

Zvlhčovač vzduchu SHF 2001GR

• Vhodný pro místnosti do 30 m2
  • Provozní doba 12 hodin bez nutnosti doplňovat vodu
  • Zvlhčovací výkon 250 ml/hod.

Princip vysokofrekvenčního ultrazvukového oscilátoru (2,4 MHz)
Vhodný pro místnosti do 30 m2
Provozní doba 12 hodin bez nutnosti doplňovat vodu
Zvlhčovací výkon 250 ml/hod.
Speciální filtr zamezující tvorbě vodního kamene (absorbuje magnesium a oxidy vápníku)
Životnost filtru cca 6 měsíců
Produkuje studenou páru (neovlivňuje teplotu v místnosti)
Velmi tichý provoz (vhodný do ložnic)
Plynulá regulace zvlhčovacího výkonu
Podsvícený otočný regulátor výkonu
3 litrový zásobník na vodu
Sklopné držadlo zásobníku na vodu pro snadné přenášení a plnění vodou
Vodoznak zásobníku pro snadnou kontrolu hladiny vody
Světelná signalizace při nedostatku vody
Otočný směrovač výstupu páry v rozsahu 360°
Dvojitá ochrana se světelnou indikací:
- automatické vypnutí při vyčerpání zásobníku na vodu
- automatické vypnutí při odejmutí zásobníku na vodu
Protiskluzové nožky
Dodávané příslušenství: čistící kartáček, filtr na vodní kámen

Hlučnost <30 dB
Příkon: 30 W
Délka přívodního kabelu: 1,2 m
Rozměry (šířka x hloubka x výška): 250 x 259 x 264
Hmotnost: 1,7 kg
Napětí a kmitočet: 220-240 V, 50 Hz

Dokumenty

3zákazníci nedoporučují produkt

• + Je funkční, místnost skutečně zvlhčí (změřeno vlhoměrem, který mám kvůli dřevěným hudebním nástrojům)
    • - Až nepochopitelně idiotský design doplňování. Nádoba je v podstatě navržena tak, aby doplňování vody bylo naprosté peklo, u kterého máte po úkonu v bytě potok a krevní tlak vám stoupne o 200 procent. Jistě to šlo udělat nějak uživatelsky přátelštěji, ale my jsme řekli NE!

Jde o můj první zvlhčovač, takže nevím, zda je toto řešení nádoby na vodu standard, nebo nějaký designerský úlet od Sencoru. Každopádně příště bych si vybrala jiný produkt.

Sencor (značka)

Dobrý den, děkujeme za Vaší recenzi. Mrzí nás, že Vám nevyhovuje design našeho zvlhčovače vzduchu, který je navržen s ergonomicky dodrženými prvky. Doporučujeme po doplnění zásobníku zašroubovat pevně uzávěr ve směru hodinových ručiček. Zásobník otočte dnem dolů a umístěte jej zpět na základnu tak aby obě části řádně zapadly do sebe. Pokud se dodrží postup, který je uveden v návodu str.6, voda se bude nacházet pouze v zásobníku nikoli mimo něj. S pozdravem Sencor.

• , zakoupeno v Lékárna.cz

Jsem dost spokojený ,tichý,má filtr

• Tichý
    • Dostatečný výkon i kapacita nádržky
    • Přívodní kabel by mohl být delší
    • Hodil by se časovač

Při plném výkonu zvedne vlhkost v místnosti 6x4x2,5m z 20% na 40+%, ale trvá mu to několik hodin. Po vypnutí vlhkost klesá, ale ne tak moc jako stoupá při provozu, takže jej není nutné mít zapnutý celý den.
    Je tichý, ale ne neslyšný. Orientačně by se to dalo přirovnat k pracujícímu kompresoru starší běžné ledničky. Navíc je slyšet šplouchání vody. Kdo je zvyklý usínat v tichu, bude mít problém. Televize ale při normální hlasitosti je určitě hlasitější.
    Nejlepší umístění je min. 60cm nad podlahou a tak, aby pára směřovala do prostoru pokoje.
    Pokud vaříte na plynu a ten bude mít najednou oranžovou barvu, tak to není nekvalitním plynem, ale právě zvlhčovačem, a to tím, že se do vzduchu dostávají minerální látky z vody, nejčastěji chlorid sodný.

• Dobrý

• Hlucnost - lze u toho spat.
    • Zpravidla zapnuto po dve noci, pak doplneni vody.
    • Prilozeny stetecek na cisteni usazenin.
    • Moznost zapojeni filtru kvuli vodnimu kamenu.
    • Nedavno jsem zjistoval, ze pristroj nam slouzi asi 5 let.
    • Po teto dobe uz bohuzel zacal zlobit motorek, ktery paru popohani. Asi vymlacena loziska, protoze velmi bzuci. Servis se mi resit nechce.
    • Tedy zarizeni uz pujde do kremikoveho nebe a vezmu dalsi. Uz jen kvuli filtracnimu zarizeni, ktere mam nove dane v puvodnim zarizeni.
    • Je to proste velky kram, ktery zabira nejake misto. Ale s tim se pocitat musi kvuli umisteni motoru a nadrze na vodu.

Sencor toto zarizeni myslim zvladl dobre.

Pracuje dobře.

• , zakoupeno v Electro World

jsem spokojená s výrobkem.doporučuji.

• Rok fungoval bez problémů.
    • Asi po roce používání se nám zničeho nic začal vnitřek tavit a hrozně smrdět. Zvlhčovač vzduchu se ani za této situace sám nevypnul. Je pravda, že jsme ne vždycky lili to zvlhčovače jen čistou vodu, ale občas i vodu s vincentkou... z tohoto důvodu jsme si nedovolili přístroj reklamovat. Ale stejně mě zarazilo, že se za této situace zvlhčovač alespoň sám nevypnul, co kdybychom třeba spali nebo nebyli doma, to bychom asi mohli i vyhořet.

Pokud budete lít do zvlhčovače jen a jen čistou vodu, mohl by dobře fungovat. Pokud nebude, nekupujte.

• , zakoupeno v Dr. Max lékárna

• příznivá velikost nádržky na vodu - velká spokojenost
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• praktické ucho pro přenášení nádžky na vodu
    • design, barva
    • příliš hlučný - uváděná hlučnost < 30 dB neodpovídá, ruší i u TV, do ložnice nepoužitelný (při běžném provozu jsem naměřila 40-45 dB, max. 57 dB)
    • odvápňovací filtr nefunguje nebo je nedostačující - schválně jsem vybírala zvlhčovač s odvápňovacím filtrem, máme tvrdou vodu (Brno), počítala jsem, že filtr příp. budu muset měnit častěji než po 6 měsících, ale jemný bílý poprašek se objevil už po prvním použití!
    • při maximálním výkonu se několikrát objevila kaluž vody vedle přístroje, pára proudí spíše do strany než nahoru a ventilátor zřejmě nemá dostatečný výkon - párá se nestačí rozplynout ve vzduchu a sráží se na nábytku už od 35 % vzdušné vlhkosti v místnosti
    • chybí ukazatel, kolik vody je možné do nádržky doplnit - ve spodní části přístroje zůstává poměrně dost vody, a po doplnění plné nádržky (několik cm pod okraj) se zvlhčovač nezapne a je třeba asi 1/2 l vody odlít

Výbírala jsem zvlhčovač na základě parametrů a recenzí. Nevím, jestli jsem měla smůlu na vadný kus, protože tento absolutně neodpovídal. Vráceno do 14 dnů po dvou dnech použití.